Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Wybierz swój język

Gramofon Dual 1228, naturalny fornir z jabłoni indyjskiej, politura szelakowa

Gramofon DUAL 1228, fornir naturalny z jabłoni indyjskiej, tradycyjna politura szelakowa.

Gramofon Dual 1228 - klasyk w niesamowitym wykonaniu. Piękny dźwięk i wyjątkowy wygląd. W pełni funkcjonalny.

Czytaj więcej...

Dual 1228 - gramofon z tradycyjnym napędem idlerowym, wyprodukowany na początku lat 70-tych XX wieku. Jest to wersja z plintą (obudową) drewnianą, pokrytą naturalnym fornirem z jabłoni indyjskiej. Całość wykończono ponad 50 warstwami klasycznej politury szelakowej ( tzw. technika "french polish"). Sprzęt oferuje czysty i pełny dźwięk w połączeniu z unikalnym designem. Gramofon posiada stroboskop do precyzyjnego regulowania obrotów talerza.
W zestawie znajduje się szpindel zmieniarki płyt - pozwala on na automatyczne odsłuchiwanie kilku płyt, jedna po drugiej.

Na życzenie, możemy bezpłatnie przygotować gramofon do użytku w USA (wymiana koła pasowego silnika i zmiana połączeń elektrycznych oraz przystosowanie silnika do napięcia elektrycznego 110-125 V, 60 Hz).

Gramofon jest po całkowitym przeglądzie i renowacji - usunięto stary smar, cały mechanizm wyczyszczono i ponownie nasmarowano. Wszystkie jego elementy zostały sprawdzone i poddane odpowiednim czynnościom serwisowym i kalibracji. Silnik jest po kompleksowym przeglądzie technicznym i smarowaniu - utrzymuje obroty prawidłowo. Smar w windzie ramienia został wymieniony na nowy, winda pracuje z właściwym oporem.

Gramofon jest sprawny, wszystkie funkcje działają poprawnie. Dual 1228 - jest w pełni automatyczny: pozwala na start jedną dźwignią, po zakończeniu odtwarzania ramię automatycznie powraca do pozycji wyjściowej. Uruchomienie i zatrzymanie można także zainicjować ręcznie. Umożliwia słuchanie płyt winylowych z dwoma prędkościami: 33 1/3, 45 obr./min. Dodatkowo gramofon jest wyposażony w elementy sterujące „Anti-Skating” i „Pitch-Control”.

Całość pracuje poprawnie i oferuje pełny, czysty dźwięk. Zamontowana jest oryginalna, używana wkładka Audiotechnica AT70. Wkładka oraz igła są w bardzo dobrym stanie (dane dotyczące wkładki i igły podane są na podstawie pomiarów elektrycznych i badań mikroskopowych).
W headshellu można zamontować wszystkie wkładki z mocowaniem 1/2 cala, o masie od 1 do 10 g (0,002 do 0,022 lb) - łącznie z elementami mocującymi.
Hedshell posiada odpowiednią regulację dla odtwarzania pojedynczej płyty ("single play") i kilku płyt ("multi play").

Po zastosowaniu odpowiedniego elementu (tzw. szpindla) możliwe jest automatyczne odsłuchiwanie aż 6 płyt – jedna po drugiej. Szpindel jest dołączony do gramofonu.

Zastosowana technika wykończeniowa.
Drewniana plinta (obudowa) gramofonu została pokryta naturalnym fornirem z drzewa jabłoni indyjskiej i wykończona klasyczną techniką zdobienia drewna, tzn. politurą szelakową z tamponu (inna nazwa "french polish"). W tym przypadku nałożono ponad pięćdziesiąt warstw politury.
Jest to tradycyjna, manualna, technika stosowana od setek lat m.in. do zdobienia i zabezpieczania mebli drewnianych, instrumentów muzycznych, dzieł sztuki a także w konserwacji zabytków.
Politura szelakowa, jak żadna inna powłoka wykończeniowa, wspaniale wydobywa rysunek usłojenia drewna, nadaje mu piękną barwę i wnikając w strukturę drewna, niespotykaną głębię - taki efekt jest nieosiągalny przy innych technikach wykończenia powierzchni.

UPGRADE:

– zamontowano nowe kable audio; interkonekt - wykonany na niskopojemnościowym przewodzie DK4, firmy Schulz-Kabel (Niemcy).
Oddzielne poprowadzono przewody sygnałowe i masowe dla każdego kanału. Masę ramienia i gramofonu także poprowadzono osobno – ekranem przewodu. Zainstalowano nowe wtyki RCA "Amphenol".

Nóżki podstawy z polerowanej stali, wykonane w formie kolców, minimalizują przenoszenie drgań podłoża na obudowę i ramię gramofonu.

Gramofon nie posiada oryginalnej pokrywy, jednak oferujemy w komplecie pokrywę zamienną z serii "Simple Cover", widoczną na zdjęciach.

Na życzenie wyślemy więcej zdjęć.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE – DUAL 1228

- Zasilanie: 110-130 V, 220-240 V; 50-60 Hz – w zależności od wyboru wymiennego koła pasowego silnika. Zwykle wstępne ustawienie to 220 V; 50 Hz,
- Silnik: 4-biegunowy silnik synchroniczny z elastycznym zawieszeniem,
- Układ napędowy: idler – przeniesienie napędu na talerz gramofonu poprzez wysoce odporne na zużycie koło napinające,
- Prędkości: 33 1/3, 45 obr/min,
- Zakres regulacji wysokości dźwięku: 6% na wszystkich prędkościach (ok. 1 półton muzyczny),
- Ramię: odporne na skręcanie rurowe ramię aluminiowe z 4-punktowym łożyskowaniem typu gimbal
- Talerz gramofonu: antymagnetyczny; 1,8 kg (3.96 lb); średnica: 270 mm (10.63”),
- Wow and Flutter < +/- 0,09% (DIN 45507),
- Rumble (DIN 45500), ważone: > 59 dB.

Wymiary i waga:

Wymiary (dł. x szer. x wys.): ok. 430 x 374 x 180 mm (ok. 16.92” x 14.72” x 7.08”)
Masa netto: ok. 10 kg (ok. 22.04 lb)

Zestaw zawiera:

- gramofon Dual 1228 z plintą drewnianą, pokrytą naturalnym fornirem z drzewa jabłoni indyjskiej, wykończoną klasyczną politurą szelakową - 1 szt.
- używana wkładka Audiotechnica AT70, z igłą eliptyczną - 1 szt.
- szpindel zmieniarki płyt - 1 szt.
- adapter do singli - 1 szt.
- pokrywa przeciwkurzowa, zamiennik z serii "Simple Cover" - 1 szt.
- instrukcja obsługi - 1 szt.

INFO: w przypadku dostawy do USA, na życzenie, zapewniamy bezpłatne przystosowanie silnika gramofonu do napięcia elektrycznego 110-125V/60 Hz wraz z wymianą odpowiedniego koła pasowego silnika (to samo dotyczy pozostałych krajów, gdzie napięcie wynosi 110-125 V AC/60 Hz). W zestawie dołączymy także adapter do gniazdka elektrycznego (EU/US).

INFO:
- płyta winylowa widoczna na zdjęciach nie jest przedmiotem sprzedaży.
- proszę pamiętać, że kolory widoczne na zdjęciach zależą od indywidualnych ustawień monitora i mogą różnić się od rzeczywistych.