Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Wybierz swój język

Gramofon Dual 1215, HS43 z kolumnami głośnikowymi

Gramofon DUAL 1215, HS43 wraz z kolumnami głośnikowymi

Gramofon Dual 1215 ze wzmacniaczem Dual HS43, w komplecie z kolumnami głośnikowymi. Niemiecka produkcja z początku lat 70. Stylowy i funkcjonalny.

Czytaj więcej...

Oferujemy rzadki, świetnie zachowany i w pełni sprawny zestaw audio firmy Dual (Niemcy). W jego skład wchodzą: wzmacniacz Dual HS43 wraz z gramofonem Dual 1215. Uzupełniamy to dwoma kolumnami głośnikowymi (produkcja niemiecka, prawdopodobnie Heco). Całość, w wersji z okleiną orzech włoski, jest w pełni funkcjonalna, gotowa do odtwarzania dźwięku. Sprzęt przeszedł profesjonalny przegląd serwisowy i jest w pełni sprawny.

Poniższy opis charakteryzuje poszczególne komponenty:

Wzmacniacz Dual HS43 z gramofonem Dual 1215:

Dual 1215 - tradycyjny gramofon o napędzie idlerowym, wyprodukowany na początku lat siedemdziesiątych.
Wszystkie funkcje działają poprawnie. W gramofonie można użyć szpindla zmieniarki płyt - pozwala on automatycznie odsłuchać kilka płyt, jedna po drugiej (szpindel nie jest w zestawie).

Gramofon jest po kompletnym przeglądzie technicznym i renowacji - stary smar został usunięty, cały mechanizm został wyczyszczony i ponownie nasmarowany. Wszystkie jego elementy zostały sprawdzone i poddane odpowiednim działaniom serwisowym i kalibracji. Silnik jest po kompleksowej kontroli technicznej i smarowaniu - utrzymuje prawidłowe obroty. Smar windy ramienia został zastąpiony nowym, winda działa z prawidłowym oporem. Wymieniono na nowy kondensator przeciwzakłóceniowy w torze zasilania.

Dual 1215 - jest w pełni automatyczny: pozwala rozpocząć odtwarzanie płyty jedną dźwignią, po zakończeniu odsłuchu ramię automatycznie powraca do pozycji początkowej. Można także zainicjować ręcznie start lub stop.
Gramofon umożliwia odsłuch płyt winylowych z trzema prędkościami: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Ta ostatnia pozwala słuchać starszych płyt szelakowych (przy zastosowaniu odpowiedniej wkładki). Osobnym przełącznikiem można wybrać średnicę odtwarzanych płyt: 17, 25 i 30 cm (6.69, 9.84, 11.81 in). Dodatkowo gramofon jest wyposażony w funkcję „Pitch-Control” regulującą obroty silnika oraz posiada zintegrowaną, bezobsługową regulację "Anti-Skating".

Całość działa poprawnie i oferuje zrównoważony, kulturalny dźwięk. Posiada normalne ślady użytkowania i tylko nieliczne drobne ryski na obudowie. Zainstalowano oryginalną, używaną wkładkę DUAL DMS210. Igła jest oryginalna, w bardzo dobrym stanie. W headshell-u można montować wszystkie wkładki o rozmiarze 1/2 cala i masie od 1 do 8 g - wliczając elementy mocujące. Dane o wkładce i igle podajemy na podstawie pomiarów elektrycznych i mikroskopowych.

Upgrade:

- stare okablowanie ramienia zostało wymienione nową licę miedzianą 7 x 0,07 mm (0.003 in), w oplocie bawełnianym
- wymieniono na nowy kondensator przeciwzakłóceniowy w torze zasilania.

Podstawowe dane techniczne – DUAL 1215

- Zasilanie: 110 - 125 V; 220 - 240 V; 50 - 60 Hz – zależne od zamontowanego pulleya silnika. Standardowo ustawione na 220 V, 50 Hz.
- Silnik: 4-polowy, indukcyjny, jednofazowy; z elastycznym zawieszeniem.
- Napęd: idler drive.
- Prędkości: 33 1/3, 45 i 78 obr./min.
- Wybór wielkości odtwarzanej płyty: 17, 25 i 30 cm (6.69, 9.84, 11.81 in)
- Zakres regulacji Pitch: 6% na każdej z trzech prędkości (ok. 1 półton muzyczny).
- Ramię: aluminiowe, zbalansowane we wszystkich trzech osiach; zawieszone precyzyjne, o ekstremalnie niskiej masie (tarcie łożyska w osi poziomej - mniej niż 0,04 g, w osi pionowej - mniej niż 0,01 g).
- Talerz: antymagnetyczny; 2 kg (4.4 lb).
- Wow and flutter: mniej niż +/- 0,12%.
- Rumble (DIN 45500), weighted: > 57 dB.

Wzmacniacz Dual HS43:

Wzmacniacz przeszedł pełny przegląd serwisowy. Wymieniono na nowe niektóre elementy (kondensatory, tranzystory), które z racji wieku nie trzymały odpowiednich parametrów. Wyregulowano prąd spoczynkowy stopnia końcowego.
Został wyczyszczony oraz odświeżono obudowę i jego okleinę. Wszystkie funkcje działają zgodnie z przeznaczeniem. Potencjometry zostały wyczyszczone i działają poprawnie. Szczegóły techniczne zawarte są w dołączonej instrukcji serwisowej.
Dodatkowo, poza odsłuchem gramofonu, można do wzmacniacza podłączyć zewnętrzne źródła audio (Tape/Aux - gniazda 5DIN) lub PC - po zastosowaniu odpowiedniego adaptera. Obudowa i pokrętła mają normalne ślady użytkowania - niewielkie ryski i zadrapania. Pokrywa jest nowa, nieoryginalna, z serii "Simple Cover". Wzmacniacz posiada sprawne wyjście słuchawkowe.

Kolumny głośnikowe produkcji niemieckiej: Hi-Fi Kompaktbox (2 x 25/35 W, 5 Ohm); brak oznaczeń producenta, prawdopodobnie Heco:

Kolumny zostały poddane przeglądowi technicznemu, są w pełni sprawne. Wszystkie głośniki działają poprawnie. Zwrotnice są po pomiarach, prawidłowo trzymają parametry. Gumowe zawieszenia głośników są w idealnym stanie. Obudowy zostały wyczyszczone i odświeżone odpowiednimi preparatami. Kolumny posiadają normalne ślady użytkowania; jedna z kolumn na prawym boku ma kilka głębszych rys (widoczne na foto); na płaszczyźnie dolnej (od strony podłogi) obie kolumny posiadają rysy i zadrapania - widoczne na foto. Srebrzyste maskownice frontowe w bardzo ładnym stanie, bez uszkodzeń. Przewody połączeniowe mają długość ok. 4,5 m (14.76 ft).

Dane techniczne:

System: 2-drożny
Impedancja: 5 Ohm
Moc znamionowa: 25 W
Moc muzyczna: 35 W
Pasmo przenoszenia: 35 - 25000 Hz

INFO: Kolumny mogą być podłączone do wzmacniaczy o impedancji na wyjściu 4-8 Ohm.


Zawartość zestawu:

- wzmacniacz Dual HS43 z gramofonem Dual 1215, w oryginalnej obudowie, wraz pokrywą (nieoryginalną - z serii "Simple Cover") - 1 szt.
- używana wkładka Dual DMS210 z oryginalną igłą sferyczną - 1 szt.
- adapter do singli - 1 szt.
- kolumny głośnikowe - 1 kpl./2 szt. + oryginalne przewody połączeniowe
- instrukcja obsługi Dual 1215 - 1 szt.
- instrukcja serwisowa Dual HS43 - 1 szt.

INFO: Gramofon nie posiada oryginalnej pokrywy, oferowany z zestawem zamiennik (z serii "Simple Cover") jest widoczny na zdjęciach.

INFO: W przypadku dostawy do USA zapewniamy bezpłatną adaptację silnika gramofonu do napięcia elektrycznego 110-125V/60 Hz, wraz z wymianą odpowiedniego pulleya silnika (to samo dotyczy innych krajów gdzie w sieci elektrycznej panuje napięcie 110-125V AC/60 Hz). Dołączymy także do zestawu przejściówkę do gniazdka elektrycznego (EU/USA).

Related Articles