Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Wybierz swój język

Gramofon Dual 1226

Gramofon DUAL 1226

Gramofon Dual 1226 - gramofon z tradycyjnym napędem typu idler, wyprodukowany w ubiegłym wieku, około 1973 roku. To wersja z oryginalną plintą Dual-a (orzech). Oferuje wspaniały, głęboki dźwięk w połączeniu z klasycznym designem. Gramofon jest generalnie w bardzo dobrym stanie.
Można w nim zamontować szpindel zmieniacza płyt - pozwala to na automatyczne odsłuchiwanie kilku płyt, jedna po drugiej (szpindel nie jest dołączony do gramofonu).

Czytaj więcej...

Gramofon działa wzorowo, wszystkie funkcje reagują poprawnie. Dual 1226 jest w pełni zautomatyzowany: można go uruchomić jedną dźwignią, po zakończeniu odtwarzania ramię automatycznie powróci do pozycji wyjściowej. Można także zainicjować uruchomienie ręcznie.

Gramofon jest po pełnym przeglądzie i renowacji - stary smar został usunięty, mechanizm umyty i ponownie nasmarowany. Wykonano też kompletny przegląd techniczny i smarowanie silnika - działa cicho i trzyma poprawnie obroty. Regulacja „pitch” działa właściwie, winda ramienia pracuje z odpowiednim oporem.

Całość działa poprawnie i daje pełny, czysty dźwięk. Zamontowano oryginalną, używaną wkładkę SHURE M75 z używaną igłą sferyczną (igła jest w bardzo dobrym stanie). W headshell-u można zamontować wkładki z mocowaniem 1/2 cala, o masie od 2 do 10 g - łącznie z elementami mocującymi.

 

UPGRADE:

- Stare okablowanie ramienia zostało zastąpione licą miedzianą w bawełnianym oplocie - 7 x 0,07 mm.
- Oddzielne poprowadzono przewody sygnałowe i masowe dla każdego kanału. Masę ramienia i gramofonu również poprowadzono osobno.

 

Po zastosowaniu szpindla zmieniarki jest możliwy automatyczny odsłuch do 6 płyt - jedna po drugiej (szpindel nie jest dołączony do gramofonu).

Gramofon nosi normalne ślady użytkowania. Pokrywa przeciwkurzowa jest pęknięta w dwóch miejscach na bokach (z tyłu, na bocznych płaszczyznach; ma także niewielki ubytek - widoczne na zdjęciach). Na plincie z lewej strony widoczny ślad po starej naprawie, na bocznej krawędzi - widoczne na zdjęciu).

Na życzenie prześlemy więcej zdjęć.

 

Zestaw zawiera:

- Gramofon Dual 1226 w oryginalnej plincie, z oryginalną osłoną przeciwkurzową - 1 szt.
- używana wkładka SHURE M75, Typ D, z używaną igłą sferyczną - 1 szt.
- adapter dla singli - 1 szt.

 

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE - DUAL 1226

Układ napędowy: Idler Drive
Zasilanie: 110 - 130 V, 220 - 240 V, 50-60 Hz - w zależności od wyboru pulleya silnika. Zwykle jest wstępnie ustawione na 230 V, 50 Hz
Silnik: 4-biegunowy silnik synchroniczny
Prędkości: 33 1/3, 45 obr/min.
Kontrola "pitch": +/- 6%
Talerz gramofonu: niemagnetyczny, 1,45 kg; 270 mm, stop cynkowy
Wow and Flutter (DIN 45507): +/- 0,15%
Rumble (DIN 45500), ważone: <57 dB

 

Wymiary i waga:
Wymiary (dł. x szer. x wys.): ok. 430 x 375 x 185 mm
Waga netto: ok. 7 kg

 

Related Articles