Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Wybierz swój język

Gramofon Dual 1216, fornir jesion, politura

Gramofon jest po całkowitym przeglądzie i renowacji - stary smar został usunięty, cały mechanizm umyty i ponownie nasmarowany. Silnik jest po kompleksowym przeglądzie technicznym i smarowaniu - utrzymuje prawidłowe obroty. Smar windy ramienia został wymieniony na nowy, winda pracuje z odpowiednim oporem. Wymieniono na nowy kondensator w linii zasilającej.

Gramofon jest sprawny, wszystkie funkcje działają poprawnie. Dual 1216 - jest w pełni automatyczny: umożliwia start jedną dźwignią, po zakończeniu odtwarzania ramię automatycznie powraca do pozycji wyjściowej. Można także zainicjować start ręcznie. Umożliwia słuchanie płyt z trzema prędkościami: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Ta ostatnia prędkość pozwala słuchać starszych płyt szelakowych. Odpowiedni przełącznik umożliwia wybór średnicy odtwarzanych płyt: 17, 25 i 30 cm.
Dodatkowo gramofon wyposażony jest w regulację „Anti-Skating” i „Pitch-Control”.

Zainstalowano oryginalną, używaną wkładkę SHURE M75 Typ D, igła jest w bardzo dobrej kondycji. W headshell-u można montować wszystkie wkładki z mocowaniem 1/2 cala, o masie od 1 do 8 g - łącznie z elementami mocującymi.

Po zastosowaniu odpowiedniego elementu (tzw. szpindla) możliwe jest automatyczne odsłuchanie do 6 płyt - jedna po drugiej. Szpindel jest w zestawie gramofonem.

UPGRADE:

- stare okablowanie ramienia zastąpiono licą miedzianą w oplocie bawełnianym 7 x 0,07 mm,
- zainstalowane są nowe przewody audio; interkonekt - wykonany na niskopojemnościowym kablu DK4 firmy Schulz-Kabel (Niemcy). Oddzielne poprowadzono przewody sygnałowe i masowe dla każdego kanału. Także masę ramienia i gramofonu poprowadzono osobno - ekranem przewodu. Zainstalowano nowe wtyki RCA „Amphenol”.
- wymieniony na nowe: kondensator w lini zasilania i przewód zasilający.
- u podstawy zamontowano kolce z czernionego mosiądzu, minimalizujące przenoszenie drgań podłoża na obudowę i ramię gramofonu.

Gramofon nie posiada oryginalnej pokrywy przeciwkurzowej, oferowany zamiennik (z serii „Simple Cover”) widoczny jest na zdjęciach i jest on w zestawie z gramofonem.

Więcej zdjęć prześlemy na życzenie.

 

Zestaw zawiera:

- Gramofon Dual 1216 w plincie drewniannej, pokrytej naturalnym fornirem jesionowym - 1 szt.
- pokrywa przeciwkurzowa "Simple Cover" - 1 szt.
- używana wkładka SHURE M75 Typ D - 1 szt.
- szpindel zmieniarki płyt - 1 szt.
- adapter do singli - 1 szt.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE - DUAL 1216

- Zasilanie: 110 - 117 V, 220 - 240 V; 50-60 Hz - w zależności od wyboru pulleya silnika. Zwykle jest wstępnie ustawione na 220 V, 50 Hz.
- Silnik: 4-biegunowy, asynchroniczny silnik z promieniowym zawieszeniem sprężystym,
- Układ napędowy: napęd jałowy - przenoszenie na talerz gramofonu przez wysoce odporne na zużycie, gumowe koło napinające,
- Prędkości: 33 1/3, 45 i 78 obr / min,
- Zakres regulacji "pitch": +/- 6% na wszystkich trzech prędkościach (ok. 1 półton muzyczny)
- Ramię: aluminiowe, w pionie: łożyska igiełkowe, w poziomie: precyzyjne łożyska kulkowe,
- Talerz gramofonu: antymagnetyczny; 1,4 kg; średnica: 270 mm
- Wow and Flutter: <+/- 0,15% (DIN 45500),
- Rumble (DIN 45500), ważone:> 55 dB.

Wymiary i waga:

Wymiary (dł. x szer. x wys.): ok. 430 x 375 x 185 mm
Waga netto: ok. 10 kg

 

Related Articles