Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Wybierz swój język

Gramofon Dual 1218

Gramofon DUAL 1218

Dual 1218 - tradycyjny gramofon o napędzie idlerowym, wyprodukowany na początku lat siedemdziesiątych. Gramofon ma oryginalną plintę (orzech) i jest wspaniałym połączeniem wysokiej jakości odtwarzania dźwięku z klasycznym designem lat 70.
Wszystkie funkcje działają poprawnie. W gramofonie można użyć szpindla zmieniarki płyt - pozwala on automatycznie słuchać kilku płyt, jedna po drugiej (szpindel nie jest częścią zestawu).

Czytaj więcej...

Gramofon jest po kompletnym przeglądzie i renowacji - stary smar został usunięty, cały mechanizm został umyty i ponownie nasmarowany. Wszystkie jego elementy zostały sprawdzone i poddane odpowiednim działaniom serwisowym. Silnik jest po kompleksowej kontroli technicznej i smarowaniu - utrzymuje prawidłową prędkość. Smar windy ramienia został zastąpiony nowym, winda działa z prawidłowym oporem. Wymieniono na nowy kondesator przeciwazakłóceniowy w torze zasilania.

Gramofon jest sprawny, wszystkie funkcje działają poprawnie.
Dual 1218 - jest w pełni automatyczny: pozwala rozpocząć odtwarzanie jedną dźwignią, po zakończeniu odsłuchu ramię automatycznie powraca do pozycji początkowej. Można także zainicjowaćręcznie start lub stop.
Gramofon umożliwia odsłuch płyt winylowych z trzema prędkościami: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Ta ostatnia pozwala słuchać starszych płyt szelakowych. Odpowiednim przełącznikiem można wybrać średnicę odtwarzanych płyt np. 17, 25 i 30 cm. Dodatkowo gramofon jest wyposażony w elementy regulacyjne „Anti-Skating” i „Pitch-Control”.

Całość działa poprawnie i oferuje zrównoważony, kulturalny dźwięk. Zainstalowano oryginalną, używaną wkładkę SHURE M75 (typ D). Igła jest w bardzo dobrym stanie. W headshell-u można montować wszystkie wkładki o rozmiarze 1/2 cala i masie od 1 do 12 g - w tym elementy mocujące.

Po zastosowaniu odpowiedniego elementu (tzw. szpindla) możliwe jest automatyczne odsłuchanie do 6 płyt - jedna po drugiej. Szpindel nie wchodzi w skład oferowanego zestawu.

Do pobrania:

Broszura - gramofon Dual 1218/1229 (.PDF): pobierz... (3,69 MB)

Test - gramofon Dual 1218 (.PDF): pobierz... (3,69 MB)

Upgrade:

- okablowanie ramienia zostało zastąpione licą miedzianą 7 x 0,07 mm, w oplocie bawełnianym,
- zainstalowano nowe przewody audio (długość. ok. 90 cm); interkonekt - wykonany na niskopojemnościowym przewodzie DK4 firmy Schulz-Kabel (Niemcy). Zawiera oddzielne przewody sygnałowe i masowe dla każdego kanału. Masa ramienia gramofonu jest również przeprowadzona osobno - ekranem przewodu. Zainstalowano wtyki RCA „Amphenol”.
- wymieniono na nowe: kondensator przeciwzakłóceniowy i przewód zasilający (długość ok. 150 cm).

Gramofon nie posiada pokrywy.

Na życzenie prześlemy więcej zdjęć.

Zestaw zawiera:

- Gramofon Dual 1218 w oryginalnej plincie (orzech), bez pokrywy - 1 szt.
- używana wkładka SHURE M75, typ D - 1 szt.
- adapter do singli - 1 szt.
- instrukcja obsługi

Podstawowe dane techniczne – DUAL 1218

- Zasilanie: 110 - 125 V, 220 - 240 V; 50 - 60 Hz – zależne od zamontowanego pulleya silnika. Standardowo ustawione na 220 V, 50 Hz,
- Silnik: synchroniczny, 4-polowy, z radialnym, elastycznym zawieszeniem
- Napęd: idler drive
- Prędkości: 33 1/3, 45 i 78 obr./min.
- Zakres regulacji Pitch: 6% na każdej z trzech prędkości (ok. 1 półton muzyczny)
- Ramię: aluminiowe, 4-punktowe zawieszenie kardanowe,
- Talerz: antymagnetyczny; 2,1 kg (4.62 lb); średnica: 270 mm,
- Wow and flutter < +/- 0,09% (DIN 45507),
- Rumble (DIN 45500), weighted: > 59 dB.

Wymiary i waga:
Wymiary (D x S x W): ok. 420x390x160 mm
Waga netto: ok. 11,3 kg